دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹
شرکت شاپرک

دستاوردهای شاپرک در حوزه پرداخت الکترونیک با وجود محدودیت‌های داخلی و خارجی، قابل تحسین است

کد خبر: SHP-34568 ساعت انتشار: 10:20 تاریخ انتشار: 1397/06/20
دستاوردهای شاپرک در حوزه پرداخت الکترونیک با وجود محدودیت‌های داخلی و خارجی، قابل تحسین است

معصومه آقاپور علیشاهی عضو هیات‌رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت شاپرک از نزدیک در جریان اقدامات، دستاوردها و برنامه‌های این شرکت قرار گرفت.

این نماینده مجلس در این بازدید که با حضور مسئولان بانک‌مرکزی، برخی اعضای هیات‌مدیره و معاونان شرکت شاپرک انجام شد، ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده توسط بانک‌مرکزی و شاپرک دز حوزه پرداخت الکترونیک گفت: برنامه‌ریزی و پیش‌بردن پروژه‌ها در کشور ما با وجود فرایندهای پیچیده و گاه نفس‌گیر بروکراتیک، اتفاقی درخور تقدیر و تحسین است و گزارش امروز مدیرعامل شرکت شاپرک درباره اقدامات متنوع انجام شده نشان‌می‌دهد که مجموعه شاپرک بخوبی از عهده این کار دشوار در زمینه‌های مختلف برآمده‌اند.
آقاپور علیشاهی ادامه‌داد: اقتصاد امروز بدون ابزارها و روش‌های بانکداری و پرداخت الکترونیک اساسا قابل تصور نیست و خوشبختانه علی‌رغم محدودیت‌های فراوانی که در قالب تحریم‌ها طی سال‌های متمادی علیه کشورمان اعمال شده، بانک‌مرکزی و شرکت‌های مرتبط با  این بانک توانسته‌اند، گام‌های بلندی در راستای همگام‌سازی زیرساخت‌ها و زیست‌بوم بانکداری و پرداخت‌الکترونیک در ایران بردارند.
وی افزود: یکی از مصادیق این موفقیت‌ها، شبکه پرداخت الکترونیک کم‌نظیری است که طی سال‌های اخیر در کشور ایجاد شده است و تصدیق می‌کنم که در منطقه بی‌نظیر و در مقیاس جهانی نیز کم‌نظیر است.
این عضو هیات‌رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به استفاده گسترده مردم از ابزارهای پرداخت الکترونیک گفت: رواج استفاده از این ابزارها بدون شک نشانه اعتماد جامعه به سلامت، امنیت و سهولت کاربری آن‌ها است و این سه‌گانه ارزشمند قطعا بدون راهبری بانک‌مرکزی، برنامه‌ریزی و پیگیری شاپرک و سرمایه‌گذاری شبکه بانکی حاصل نمی‌شد.
آقاپور علیشاهی با اشاره به برخی تخلفات و سوءاستفاده‌ها در حوزه پرداخت الکترونیک گفت: تخلف، تقلب و سوءاستفاده از پدیده‌های جدانشدنی در همه حوزه‌های مالی است اما آنچه مهم است شناسایی، مقابله و پیشگیری حداکثری این موارد است که بنا بر گزارش‌های موجود خوشبختانه بانک‌مرکزی و شاپرک توانسته‌اند با هماهنگی سایر نهادهای مرتبط، گام‌های بلندی در راستای افزایش سلامت شبکه پرداخت الکترونیک بردارند.
وی تاکید کرد: نمایندگان مجلس در کمیسیون اقتصادی و سایر کمیسیون‌های مرتبط آمادگی دارند با هماهنگی بانک‌مرکزی و شاپرک، بسترهای قانونی لازم را برای بهبود هر چه بیشتر کیفیت و گسترش شبکه پرداخت الکترونیک در کشور فراهم آورند.
بنابراین گزارش، محسن قادری مدیرعامل شاپرک در جریان این بازدید گزارش کاملی از اقدامات، دستاوردها و برنامه‌های این شرکت ارائه کرد و حضور نمایندگان مجلس را مایه دلگرمی و انگیزه بیشتر مجموعه شاپرک دانست.
وی با اشاره به ترکیب سنی جوان کارشناسان در شاپرک گفت: دستاوردهای ما در حوزه پرداخت الکترونیک، محصول هم‌افزایی انگیزه و دانش نخبگان جوان و تجربه و راهبری مدیران باتجربه کشور در بانک‌مرکزی و شاپرک است.
مدیرعامل شاپرک افزود: همراهی و کمک سایر نهادها خصوصا مجلس شورای اسلامی می‌تواند به ما در برداشتن گام‌های بزرگ دیگری یاری رساند تا بتوانیم در این حوزه از پیچ سخت شرایط فعلی عبور کنیم .

دسته بندی: اخبار